موسوی لاری :از حجت بودن حضرت فاطمه(س) باید برای تنظیم زندگی استفاده کرد

به گزارش روابط عمومی مرکز اسلامی فاطمیه حجت‌الاسلام سید عبدالواحد موسوی‌لاری، در این مراسم با بیان اینکه ائمه هدی همگی حجت خداوند هستند در تمام امور، گفت: این یعنی در مقام عمل به وظایف و جایی که نیاز به راهنما و الگویی داریم، خداوند آنان را برای راهنمایی بشر معرفی کرده است.

وی با بیان اینکه در میان چهارده معصوم، حضرت فاطمه زهرا(س) حجتی است بر حجت‌های خداوند و هدایت کننده جامعه، گفت: فاطمه زهرا برای تمام ائمه خدا نیز یک حجت بود.

موسوی‌لاری با اشاره به لزوم کسب شناخت کافی و حرکت در مسیر حضرت فاطمه زهرا(س) برای سعادتمندی، گفت: برای اینکه حضرت فاطمه(س) را به‌عنوان الگو قرار دهیم آیا اشک ریختن بر سوگ ایشان کافی است؟ باید برای دریافت حقیقت فاطمه از روش‌هایی مناسب و تاثیرگذار استفاده کرد.

وی ادامه داد: از حجت بودن حضرت فاطمه(س) باید برای تنظیم زندگی استفاده کرد، این حجت را نیاز داریم تا اخلاق، عمل، کارکردهای اجتماعی، عبادت‌ها، روابط خانوادگی و اجتماعی و در یک کلام چگونه زندگی‌ کردن را از او یاد بگیریم.

موسوی‌لاری با اشاره به ضرورت‌های پیش‌بینی و اجرای همایش ریحانه‌النبی، استفاده از اصحاب هنر و فضیلت و کسانیکه فکر و اندیشه آنان فاطمی است، در مسیر تبیین شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) را از جمله دلایل اجرایی شدن این همایش عنوان کرد.

وی گفت: این همایش یک هدف را دنبال می‌کند و آن اینکه از طریق دانش و هنر، الگو و اسوه بودن حضرت فاطمه زهرا(س) را برای خودمان و جامعه متبلور کنیم.

موسوی‌لاری بر این باور اصرار کرد که اگر فکر و اندیشه با هنر آمیخته نشود، ماندگار و نافذ نخواهد بود و در جامعه به‌عنوان نهادینه نمی‌شود.

اسکرول به بالا