به گزارش روابط عمومی مرکز اسلامی فاطمیه حجت‌الاسلام سید عبدالواحد موسوی‌لاری، در این مراسم با بیان اینکه ائمه هدی همگی حجت خداوند هستند در تمام امور، گفت: این یعنی در مقام عمل به وظایف و جایی که نیاز به راهنما و الگویی داریم، خداوند آنان را برای راهنمایی بشر معرفی کرده است.

وی با بیان اینکه در میان چهارده معصوم، حضرت فاطمه زهرا(س) حجتی است بر حجت‌های خداوند و هدایت کننده جامعه، گفت: فاطمه زهرا برای تمام ائمه خدا نیز یک حجت بود.

موسوی‌لاری با اشاره به لزوم کسب شناخت کافی و حرکت در مسیر حضرت فاطمه زهرا(س) برای سعادتمندی، گفت: برای اینکه حضرت فاطمه(س) را به‌عنوان الگو قرار دهیم آیا اشک ریختن بر سوگ ایشان کافی است؟ باید برای دریافت حقیقت فاطمه از روش‌هایی مناسب و تاثیرگذار استفاده کرد.

وی ادامه داد: از حجت بودن حضرت فاطمه(س) باید برای تنظیم زندگی استفاده کرد، این حجت را نیاز داریم تا اخلاق، عمل، کارکردهای اجتماعی، عبادت‌ها، روابط خانوادگی و اجتماعی و در یک کلام چگونه زندگی‌ کردن را از او یاد بگیریم.

موسوی‌لاری با اشاره به ضرورت‌های پیش‌بینی و اجرای همایش ریحانه‌النبی، استفاده از اصحاب هنر و فضیلت و کسانیکه فکر و اندیشه آنان فاطمی است، در مسیر تبیین شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) را از جمله دلایل اجرایی شدن این همایش عنوان کرد.

وی گفت: این همایش یک هدف را دنبال می‌کند و آن اینکه از طریق دانش و هنر، الگو و اسوه بودن حضرت فاطمه زهرا(س) را برای خودمان و جامعه متبلور کنیم.

موسوی‌لاری بر این باور اصرار کرد که اگر فکر و اندیشه با هنر آمیخته نشود، ماندگار و نافذ نخواهد بود و در جامعه به‌عنوان نهادینه نمی‌شود.

اسکرول به بالا