استاندار فارس :تمام خصوصیاتی که یک زن نمونه از دیدگاه اسلام باید داشته باشد، فاطمه(س) دارد

به گزارش روابط عمومی مرکز اسلامی فاطمیه اسماعیل تبادار، استاندار فارس در ادامه این مراسم گفت: فاطمه(س) انسانی است به تمام معنا انسان و زنی است به تمام معنا زن، تمام خصوصیاتی که یک زن نمونه از دیدگاه اسلام باید داشته باشد، فاطمه(س) دارد، فاطمه(س) موجودی الهی و جبروتی و تمام جلوه‌های ملکی و ناسوتی در او جمع است.

تبادار به نهج‌البلاغه نیز اشاره کرد و گفت: گرچه ضرورت امروز جامعه ما نباید بر احساساتی که توجه به حضرت فاطمه(س) دارد معطوف شود بلکه اخلاق فاطمه(س)، همسرداری او و منش ایشان در عدالت‌خواهی امروز ضرورت جامعه ماست و امیدوارم که عالمان و اندیشمندان با همت والا این ضرورت در جامعه گسترش دهند.

استاندار فارس با بیان اینکه شناخت علی(س) و سیره او در اجرای عدالت و حفظ کرامت انسان بسیار سودمند است، گفت: اگر به واقع در جامعه ما در سیر و گفتار ما ساری و جاری شود ما باید اهتمام به کم‌گویی کنیم و بیشتر به عمل و اصالت رفتاری مولا در جامعه خود بپردازیم.

تبادار بیان کرد: علی(ع) صاحب وسیع‌ترین فرهنگ قرآنی و نیرومندترین وجدان اسلامی است و به تعبیر نویسنده مسیحی جرجدان این علی(ع) بود که از کودکی در دامن وحی و اسلام پرورش یافته بود این علی(ع) بود که از لحظه بعثت تا لحظه رحلت همه جا با پیامبر(ص) بود و همه وقت در خدمت او. این علی(ع) بود که به گفته فلسفه‌دان مصری ربانی امت بود.

اسکرول به بالا