شیخ نوری:تمام خوبی‌ها برای مودت فاطمه(س) است

به گزارش روابط عمومی مرکز اسلامی فاطمیه شیخ نوری، امام جمعه اهل سنت گله‌دار در همایش ملی «نهج‌البلاغه در آرا و اندیشه اسلام‌شناسان» که در محل پالایشگاه پارسیان شهرستان مهر برگزار شد، با یادآوری اینکه طبق روایات اسلامی پیامبر(ص) هرگاه مشتاق جنت می‌شد، فاطمه(س) را می‌بوسید، به حدیثی از پیامبر(ص) درباره آن حضرت اشاره کرد و گفت: همه این خوبی‌ها و رستگاری‌ها که در آن هستیم برای مودت به فاطمه(س) است اما آیا مودت او را به جا آورده‌ایم.

وی افزود: من با قاطعیت می‌گویم توانسته‌ایم قدری از منزلت فاطمه(س) را بشناسیم و او را درک کنیم. فاطمه(س) آنگونه که هست و شرح زندگی و سیرت و منش ایشان مانند علی(ع) است؛ فاطمه(س)، ام ابیها و مانند پدرش است.
شیخ نوری یادآور شد: پیامبر خدا(ص) برای کسی بلند نشد به جز فاطمه(ص) زیرا خدا به او دستور داده بود؛ وقتی فاطمه(س) می‌آمد بلند می‌شد و ردایش را پهن می‌کرد تا فاطمه(س) بر ردای پیامبر خدا(ص) بنشیند و این شایستگی فاطمه(س) است که پیامبر خدا(ص) به نیکی انجام داد.

امام جمعه اهل سنت گله‌دار با بیان اینکه علی(ع) زوج بتول و بتول منقطع از دنیاست؛ او زهراست چون درخشنده و زهره دنیا و آخرت است و ام ابیهاست، گفت: زمانی که در دوران جاهلیت پیامبر(ص) در کنار کعبه سجده می‌کرد، مشرکان شکمبه گوسفند را بر سر و شانه ایشان می‌ریختند و زهرای ۴ ساله تنها کسی بود که جرأت داشت این شکمبه‌ها را از سر پدرش بردارد و این است که به او ام ابیها می‌گویند زیرا درد غم پیامبر(ص) را در آن برهه زمان به دوش کشید.

وی همچنین مناقب حضرت علی(ع) را یادآور شد و گفت: این همایش برای کتاب و بزرگ و گهربار علی(ع) برگزار شده است؛ ما اهل سنت گمان می‌کنیم که حقمان را نسبت به این کتاب ادا کرده‌ایم و شاهد آن نیز شارع نخست، دوم و شارع قرن معاصر این کتاب است.

شیخ نوری در پایان ابراز امیدواری کرد که بتوانیم از خروجی این همایش شرح دیگری برای کتاب گهربار امام متقین علی‌بن ابیطالب(ع) تدوین شود و این همایش برجسته به نام نیک آنان بگردد.

اسکرول به بالا