مریدی عنوان کرد:تهران میزبان دبیرخانه دائمی جشنواره ریحانه‌النبی

مدیرکل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با اشاره به استقبال هنرمندان از جایزه ادبی ریحانه‌النبی اعلام کرد: دبیرخانه دائمی جشنواره ریحانه‌النبی در تهران افتتاح می‌شود.
تهران میزبان دبیرخانه دائمی جشنواره ریحانه‌النبی

بهزاد مریدی، مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ؛ با اشاره به برگزاری دومین دوره جایزه ادبی ریحانه پیرامون شعر و داستان با محوریت زندگی حضرت فاطمه(س)، گفت: حجت‌الاسلام سید عبدالواحد موسوی لاری رئیس و عضو هیئت امنای این جایزه هست و این جایزه با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و سایر نهادهای فرهنگی اجرا می‌شود.

وی از استقبال بسیاری زیاد مخاطبان و دریافت آثار هنری ارزشمند برای این جایزه ادبی خبر داد و گفت: همزمان با ولادت بانوی دو عالم اختتامیه این جایزه برگزار و به سه نفر در حوزه داستان، سه نفر در حوزه شعر و در هر بخش به یک نفر به عنوان اثر شایسته تقدیر جایزه اهدا می‌شود.

مریدی افزود: سال گذشته در مجموع شعر و داستان هزار و ۳۰۰ اثر دریافت کردیم اما امسال با رشدی قابل توجه دو هزار و ۷۸۰ اثر در حوزه شعر و ۵۸۰ اثر داستانی را دریافت کرده‌ایم، داوری‌ها نیز انجام شده است و قرار است روز ۱۷ اسفند ماه در مرکز اسلامی فاطمیه شهر مهر استان فارس مراسم اختتامیه برگزار ‌شود.

وی با تأکید بر اهمیت برگزاری چنین برنامه‌ها و جوایزی، گفت: چنین برنامه‌هایی پیرامون الگوسازی از طریق شعر، ادب و داستان می‌تواند ایجاد شود چراکه شعر و داستان از تأثیرگذارترین هنرهایی است که می‌تواند تاریخ را ثبت و الگوها را نمایان کند.

مدیر کل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران همچنین از برگزاری اولین دوره همایش ملی نهج البلاغه در آراء و اندیشه اسلام شناسان با همکاری بسیاری از مراکز مانند اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، مرکز اسلامی فاطمیه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، استانداری فارس و مجموعه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و … نیز خبر داد و گفت: به مناسبت ولادت حضرت فاطمه(س) نیز جشن‌های مردمی برگزار می‌شود.

اسکرول به بالا