به گزارش روابط عمومی مرکز اسلامی فاطمیه استاندار فارس در این آیین برگزاری این مراسم را فرصتی مناسب برای مباهات کردن بر این میراث دینی، معنوی و بی بدیل در تاریخ جهان (حضرت فاطمه زهرا) دانست و گفت: بسیار خرسندم که اقبال سخن گفتن از بانویی را دارم که رشک هر دو جهان است.

عنایت الله رحیمی شناخت تمامی ابعاد شخصیتی آن حضرت را بسی دشوار دانست و ادامه داد: در تاریخ اسلام ، زنان قدیسه و عالی قدر فراوانند و این از آن روست که در دین مبین اسلام در حرکت به سوی خدا ، هیچ تفاوتی میان زن و مرد وجود ندارد.

رحیمی ادامه داد: نگاه نقادانه زهرا(س) به وضعیت پیرامونی خویش از عمق دقت و وسواس آن حضرت نسبت به مسائل ، معضلات و وضعیت جامعه حکایت می کند و به خوبی نشان می دهد که جنسیت تأثیری بر حساسیت اجتماعی نمی تواند داشته باشید.

وی گفت: شیوه مبارزاتی فاطمه زهرا (س) دادن آگاهی و رشد سیاسی به زنان بود، این شیوه مبارزه نشان می دهد اگر در جامعه ای به جای مشغول ساختن زنان به خود، کار فرهنگی و فکری صورت گیرد و به آنان آگاهی سیاسی داده شود، آنان بهتر می توانند در شناخت برای آنها حق و حقیقت بدون تعارف های دیپلماتیک و بازی های سیاسی وارد صحنه شوند و به دفاع بپردازند.

ایشان در پایان افزود : تلاش آن بانوی بزرگوار اسلام در جلوگیری از نهادینه شدن باورهای غلطی چون ضرورت حضور زن در خانه و اختصاص مديريت عرصه عمومی به مردان از سوی سردمداران پس از پیامبر، نمونه ای از فعالیت های اجتماعی است.

اسکرول به بالا