به گزارش روابط عمومی مرکز اسلامی فاطمیه از اختتامیه اولین جایزه ادبی ریحانه بهزاد مریدی، مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و دبیر همایش ملی «ریحانةالنبی» گفت: طرح این همایش ملی قریب به ۱۰ ماه پیش از سوی مركز اسلامی فاطمیه ارائه شد و حجت‌الاسلام موسوی لاری نام حضرت زهرا(س) را محور این جشنواره اعلام كرد.

وی با بیان اینكه بسیاری از سازمان‌ها در این زمینه پای كار آمدند، معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری فارس، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه شیراز، پایگاه استنادی جهان اسلام و غیره را از جمله همكاران برگزاری این همایش دانست.

مدیركل ارشاد فارس در ادامه با تصریح اینكه شعر گره‌خوردگی عاطفه و تخیل است كه در زبانی آهنگین شكل گرفته باشد، گفت: شعر بخشی از ادبیات است و ادبیات بی شك یكی از مهم‌ترین رشته‌های هنری است.

وی اظهار كرد: بین شعر و تفكر، شعر و زبان و شعر آفرینش و خیال پیوند نزدیكی است اما اهمیت شعر در فرهنگ كشور ما روشن است؛ شعر نه تنها بیان احساسات غنایی و حماسی و طنزآمیز قرار گرفته، بلكه فلسفه و عرفان و دین و علوم دیگر جهات معرفتی و فعاله زندگی ما را ـ ولو به صورت كلام منظوم ـ در آغوش كشیده است.

مریدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره ادبی ریحانه به میزبانی شهر مهر اشاره كرد و گفت: این جشنواره در مركز اسلامی فاطمیه در اسفندماه سال ۱۳۹۵ آغاز به كار كرد و شاید هیچوقت گمان نمی‌كردیم در كمتر از یك ماه فراخوان بیش از ۱۳۱۲ اثر در بخش شعر و بیش از ۱۵۶ داستان و داستانك دریافت كنیم و همه بر آن باور بودیم كه روح قدسی بانوی دو عالم همراه بوده است.

مدیركل ارشاد فارس در پایان ابراز امیدواری كرد كه این جشنواره هر سال با نام نامی ریحانةالنبی پا بر جا بماند و امیدوار هستیم كه شعرا ادبا و بزرگان در این زمینه ما را یاری دهند.

اسکرول به بالا