دومین دوره نمایشگاه آثار صنایع دستی و هنرهای تجسمی

دومین دوره نمایشگاه آثار صنایع دستی و هنرهای تجسمی
شهرستان مهر - اسفندماه 96
The second exhibition of handicrafts and visual arts

به گزارش روابط عمومی مرکز اسلامی فاطمیه همایش ملی «ریحانةالنبی» با افتتاح نمایشگاه هنرهای سنتی استان فارس در شهرستان مهر آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه که به‌همت معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس برپا شده است، به ارائه صنایع دستی و هنرهای سنتی استان اختصاص داشته است.

مصیب امیری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس در مراسم آغاز به کار این نمایشگاه گفت: نمایشگاه آثار فاخر صنایع دستی و هنری استان فارس شامل ۶۰ غرفه و بیش از ۵۰ نفر از هنرمندان و صنعتگران در نمایشگاه حضور دارند و در حضور بازدید کنندگان؛ هنرهای خود را به نمایش می‌گذراند.

وی گفت: بیش از ۴۰ محصول صنایع دستی حوزه روستایی و شهری در زمینه های گلیم‌بافی، قالی‌بافی، حصیر، سپ، رخ‌دوزی، تلی و خوس‌دوزی، معرق کاری ، منبت کاری ، چرم دوزی، لباس بومی و محلی و … در این نمایشگاه عرضه خواهد شد. برپایی نمایشگاه‌های صنایع دستی فرصت مناسبی برای عرضه‌ محصولات تولید شده صنعتگران و هنرمندان است و از سویی سبب آشنایی مردم با صنایع دستی استان فارس می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس در ادامه رونمایی از تابلو معرق کاری ضامن آهو استاد جدی را از دیگری برنامه های این نمایشگاه اعلام کرد.

این نمایشگاه در سالن شهدای دولت شهرستان مُهر پذیرای عموم علاقه‌مندان برگزار گردید ضمن اینکه نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی با تخفیف ۵۰ درصد از دیگر بخش های این نمایشگاه بود.

اسکرول به بالا